Torku Konyaspor: 76 - Beşiktaş Sompo Japan: 88

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Torku Konyaspor, Beşiktaş Sompo Japan'a 76-88 yenildi.

 • Torku Konyaspor: 76 - Beşiktaş Sompo Japan: 88
25 Nis 2016 02:04 967 Okunma

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Torku Konyaspor, Beşiktaş Sompo Japan'a 76-88 yenildi.

İlk periyoda Torku Konyaspor hızlı başladı. Jefferson, Pilisnic ve Williams ile sayılar bulan ev sahibine konuk Beşiktaş Sompo Japan, Culpepper, Brown ve Lampe ile karşılık verdi. İlk periyodun 6'ncı dakikası 12-9 Beşiktaş Sompo Japan'ın üstünlüğüyle geçildi. Christmas, Williams ve Jefferson ile sayılar bulan Torku Konyaspor, periyodu 21-20 önde tamamladı. İkinci periyoda iki takım da hızlı başladı. Konuk ekibe pota altında fırsat tanımayan Torku Konyaspor, Jefferson'un bulduğu sayılarla rakibi üstünde baskı kurdu. Üç sayılık atışlarla yüklenen Beşiktaş Sompo Japan Hamilton'un üç sayılık atışlarıyla karşılık verdi. Torku Konyaspor Mulens, Reynolds ve Williams ile sayılar bulurken, konuk ekip ikinci periyodu 36-35 önde bitirdi.

Üçüncü periyoda Beşiktaş Sompo Japan hızlı başladı. Elonu ve Hamilton ile sayılar buldu. Torku Konyaspor, Christmas, Reynolds ve Pilisnic ile karşılık verdi. Ev sahibi periyodun bitimine 5 dakika 30 saniye kala aradaki farkı 43-42'ye taşıdı. Ev sahibinin top kayıplarından yararlanan Beşiktaş, Bown ve Culpepper'in üçlükleriyle aradaki farkı 51-46'ya taşıdı. Periyodu konuk Beşiktaş Sompo Japan 66-53 üstünlükle tamamladı. Son periyoda Beşiktaş Sompo Japan sayıyla başladı. Konuk ekip, Culpepper ve Brown ile sayılar bulurken, Torku Konyaspor, Williams ve Jefferson'la karşılık verdi. Beşiktaş Sompo Japan bitime 4 dakika 30 saniye kala aradaki farkı 20'ye çıkardı: 82-62. Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmayı 88-76 kazandı.

fanatik

Yorumlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER
 • Beşiktaş'tan Arda Turan Atağı
  Beşiktaş'tan Arda Turan Atağı
  12 Mar, 2017.

  Ligteki ve avrupa ligindeki performansıyla parmak ısırtan Beşiktaş sezon sonu Arda turan için Barcelona'nın kapsını çalmaya hazırlanıyor.

 • Gökhan Töre'den Fenerbahçe ye mi
  Gökhan Töre'den Fenerbahçe ye mi
  29 Oca, 2017.

  Beşiktaş'ın West Ham United'a kiraladığı Gökhan Töre, çok özel açıklamalarda bulundu. Milli futbolcu gelen bir soru üzerine Fenerbahçe'den teklif almadığını d

 • Mehmet Ekici belirsizliği devam ediyor
  Mehmet Ekici belirsizliği devam ediyor
  28 Oca, 2017.

  Trabzonspor’un kadro dışı bıraktığı Mehmet Ekici kimseye yar olamıyor. Peki, süreç neden tıkandı, perde arkasında neler yaşanıyor