Beşiktaş'a yeni forvet adayı Bas Dost

Mario Gomez ve Edin Dzeko konusunda beklemeye geçen siyah-beyazlılar Wolfsburg’un Hollandalı forveti Bas Dost için menajerinden fiyat sordu.

  • Beşiktaş'a yeni forvet adayı Bas Dost
22 Haz 2016 11:57 1582 Okunma

Mario Gomez ve Edin Dzeko konusunda beklemeye geçen siyah-beyazlılar Wolfsburg’un Hollandalı forveti Bas Dost için menajerinden fiyat sordu.

Beşiktaş yönetimi, yeni sezon öncesinde santrfor arayışlarını sürdürüyor. Mario Gomez'e Euro 2016 sonuna kadar süre veren siyah-beyazlılar, Bosnalı golcü Edin Dzeko için de Roma'nın vereceği kararı beklerken; diğer yandan da alternatif isimlerle temasa geçti. Beşiktaş lı yetkililere 'stoper' görüşmeleri sırasında sürpriz bir isim teklif edildiği ortaya çıktı: Bas Dost... 27 yaşındaki Hollandalı forvetin Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg ile bir senelik daha sözleşmesi bulunuyor.

Çebi önce hayır dedi!

Slovak futbolcunun Türkiye haklarını elinde bulunduran Mithat Halis'in, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ile yaptığı görüşmede bağlı olduğu Avusturyalı menajerlik şirketinin elinde Bas Dost'un da haklarının bulunduğunu söyledi. Çebi'nin istemesi durumunda şirketin büyük ortağı Jürgen Werner ile bir görüşme ayarlama teklifi yaptı. O dönemde, Mario Gomez'i beklediklerini olmazsa hedeflerinde Edin Dzeko olduğunu belirten Ahmet Çebi, Dost ismine "hayır" dedi.

1 hafta süre istedi

Geçen süreçte, Edin Dzeko'nun Roma'da kalmasının netleşmesi, Gomez'de de yaşanın kafa karışıklığı Ahmet Çebi'nin o soruyu sormasını sağladı: "Dost'un bize gelmesinin maliyeti ne kadara çıkar?" Çebi'nin bu sorusu üzerine menajer Mithat Halis süre istedi. Hollandalı golcü için olası rakamları çıkarmak üzere kendisine 1 haftalık sürenin yeteceğini aktardı. Gelecek hafta içinde Ahmet Nur Çebi'nin eline gelecek rakamlardan sonra Gomez'in de durumuna göre Beşiktaş'ın 1.92'lık forvet Dost için bir hamle yapabileceği bildirildi.

Kaynak : Fotomaç

Yorumlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER